STLÁČAME SI EMOČNÉ GOMBÍKY

Stalo sa vám niekedy, že ste sa rozprávali s kamoškou alebo s akýmkoľvek človekom, a zrazu on povedal vetu, z ktorej vám zovrelo srdce?

Alebo ste v obchode a niekomu sa nepáči to, ako stojíte, tak vám povie, že ste nemožná ?

Alebo máte šťastný vzťah a váš partner vám povie pri návšteve u rodičov, že už nebude volať a vám sa vynorí spomienka na frajera, ktorý vás v roku pána pred 10 rokmi podviedol a vy nemôžete zabudnúť na jeho zločin. On v kľude spí a vy ste celú noc hore s hlavou plnou nezmyselných predstáv.

Alebo ste švorc ako kostolná myš a stretnete kamošku, ktorá ma všetko, o čom ste snili.

Čo to je, prečo sa to deje? Ak nerozmýšľate, tak pre nič a ideme ďalej, prípadne sme nasratý, závistlivý, smutný alebo nostalgický.

A ? Čo ak by naše vzťahy mohli mať oveľa väčšiu kvalitu, keby sme sa zamysleli, čo nám daný človek prišiel ukázať a povedať.

Možno tá pani v obchode nechcela povedať, že ste nemožná… . Povedala vám len, že vy si myslíte, že ste nemožná a čo z toho vyplýva?

Okamžite si to treba uvedomiť, zmeniť a zapracovať. Pretože ty- nech si ktokoľvek, si úžasný a úžasná ?

Nemáš peniaze, nedarí sa ti ? Opýtaj sa priateľa, ktorému to vyšlo. Ver, že nemá nič viac ako ty. Má len silu a vieru vo svoje sny a maká na nich, nič viac. Nezáviď, len sa pouč.

Byť hrdý nikam nevedie. Preskúmaj toho človeka. Au, prečo ma to tak zabolelo, do kelu.

Prečo ma rozhodil na celý deň?

Sú mnohé bolestné témy, s ktorými sa stretávame. Ľuďom chýba zdravie, radosť, majú zlú prácu, nemôžu mať deti, sú nešťastní vo vzťahu.

Raz som počula skvelú vetu. Keby sa každý staral o seba, bolo by o všetkých postarané.

Áno, je to tak, pretože namiesto toho, aby sme sa pozreli na seba a priznali si náš problém, budeme radšej strkať nos do cudzích veci.

Urobte si experiment.

Myslite na vec, ktorá vás v živote trápi. A to intenzívne. Cieľom nie je sa psychicky zlikvidovať, ale skúsiť, ako to funguje. Keď to funguje na zlé, musí to fungovať aj na dobré myšlienky.

V kvantovom poli máme všetky možné emócie, situácie a vlastne všetky možnosti. Náš pohľad a naša realita je to, na čo sa zameriavame a to, aký si na to robíme názor.

Pozor na všeobecné názory a dogmy, ktoré vymyslela viera alebo systém.

Zameriam sa na to, že mi dnes kamoška povedala, že je pozitívna na Covid. (ja som sa testovať nebola pre istotu a to z dôvodu, že poznám svoju fantáziu a moju psychiku)

Večer moja hlava začala už vymýšľať konšpirácie, ťažšie sa mi dýchalo a ak by som pokračovala, tak do rána mám horúčku.

Dala som tomu ale STOP – som víťaz! Pre koho ?

Pre seba. Ostatným je podľa mňa úplne jedno, nad čím rozmýšľam, vrátane mojich najbližších. A dobre robia.

No späť k experimentu.

Ako sa bude vyvíjať váš deň.

Spomenuli ste si na detstvo, ako vás rodičia strašili, že keď sa nebudeš učiť, skončíš ako smetiar alebo, že nikdy nebudeš mať peniaze.

Áno, mysli na to. A garantujem, že keď vyjdeš z domu, tak nájdeš, že máš nedoplatok elektriky a ty si si práve plánoval niečo kúpiť.

Bež si to kúpiť aj tak!

Rozbi to, znič túto valiacu sa snehovú guľu, ktorá sa valí z kopca a nabaľuje na seba ďalšie a ďalšie negatívne myšlienky.

Ak príde taká myšlienka, nechaj, aby ostala ako snehová vločka, ktorá sa vznáša niekde nad tvojou hlavou a prípadne do nej fúkni.

Jaj, to je krásna meditácia. A funguje..

Všetci sme naničhodníci, či už pre svojich partnerov, okolie, rodinu… áno, sme divní, iní, máme iné názory.

Ale ako opakujem, to nie je váš problém. Váš problém je čo najviac sústrediť svoju pozornosť na kreativitu a tvorbu niečoho krásneho, pozitívneho.

A verte, že kým neodstránite svoju bolesť, títo stláčači gombíkov budú stále prichádzať.

Prípadne s takým žijete pod jednou strechou. Ak to ale odhalíte, aj ten votrelec, s ktorým žijete a bol pre vás ten najhorší a taký, a onaký, zrazu zmení svoje správanie a už tie bolestené vety nebude ďalej používať.

Spomienka bez emočného náboja je múdrosť.

Opakuj si túto vetu. Keď ma už nebude bolieť brucho pri pomyslení na skúsenosť , spomienku znamená to, že som víťaz.

Som víťaz.

A milé ženy. Myslite na to práve v čase pred menštruáciou. Pretože vtedy sa to dokáže zvaliť skutočnou rýchlosťou a dokážete narobiť viac škody ako osohu.

Ja som víťaz. Som dobrý detektív, ktorý odhalil, zmenil a vyliečil.

V ďalšom článku…. Kam až siaha naša minulosť.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.